.

جزئیات خبر

جهان شهر ملایر، سیاهپوش عزای سیدالشهدا (ع)

روابط عمومی
637
1401/05/10
جهان شهر ملایر، سیاهپوش عزای سیدالشهدا (ع)

همزمان با فرا رسیدن ماه عزای شهادت سید و سالار شهیدان و 72 تن شهدای دشت کربلا، چهره ی ملایر حال و هوای محرم گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، این شهر با تلاش شبانه‌روزی نیروهای زحمتکش اداره سیما و منظر شهری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، با نصب پرچم‌های مناسبتی، ریسه‌های مشکی و نصب المان‌های مناسبتی در نقاط مختلف شهر و همچنین با سیاه‌پوش کردن معابر، میادین و خیابان‌های اصلی، رنگ سیاه محرم به خود گرفت.

 در این خصوص شهردار ملایر از تعویض پرچم‌های الوان میادین اصلی شهر با پرچم‌های سیاه خبرداد و گفت: با توجه به اهمیت ماه محرم و در راستای حفظ و ترویج فرهنگ دینی، تکریم شعائر اسلامی و ایجاد فضای معنوی مناسب برای عزاداری سرور و سالار شهیدان، از تمام ظرفیت‌های تبلیغاتی این شهرداری برای انتقال مفاهیم ناب عاشورای حسینی در شهر استفاده می‌کنیم.

فرجی با بیان اینکه بیش از 25 المان مناسبتی ویژه ماه محرم در نقاط مختلف شهر جانمایی و نصب می‌شود، خاطر نشان کرد: اهتزار دو عدد پرچم بسیار بزرگ مشکی در میدان انقلاب و بام ملایر، نصب 5000 متر ریسه مشکی، 200 عدد پرچم عمودی در بلوارهای انقلاب و آیت‌اله میرشاهولد، 15 عدد پرچم عرضی و بیش از 400 عدد پرچم مشکی در معابر، میادین و خیابان‌های اصلی شهر انجام شده است.

شهردار ملایر در ادامه از برپایی ایستگاه صلواتی شهرداری در جلو ساختمان شهرداری خبر داد و گفت: بر اساس مصوبات فرمانداری ویژه ملایر، امسال برپایی هر گونه موکب و ایستگاه صلواتی، منوط به اخذ مجوز از اداره تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و کمیته امنیت فرمانداری می باشد که پس از اجازه ی کتبی آنها، مجوز اصلی توسط شهرداری صادر خواهد شد و از همشهریان عزیز تقاضا نمود از برپایی ایستگاه های صلواتی بدون اخذ مجوز خود داری نمایند.

شهردار ملایر در پایان فرارسیدن ایام سوگواری و عزاداری حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) و یاران با وفایش را خدمت تمام شیعیان جهان، به ویژه مردم ولایت‌مدار ملایر و همکاران عزیز در مجموعه شهرداری تسلیت عرض نمود و ابراز امیدواری کرد همگی با عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عج)، ادامه دهنده واقعی نهضت امام حسین (علیه السلام) باشیم.