.

جزئیات خبر

افتتاح پروژه فرهنگی خدماتی شهید احمدرضا احدی شهرداری ملایر

روابط عمومی
249
1401/06/03
افتتاح پروژه فرهنگی خدماتی شهید احمدرضا احدی شهرداری ملایر

به مناسبت فرارسیدن هفته دولت آیین افتتاح پروژه ی فرهنگی خدماتی شهید احمدرضا احدی شهرداری ملایر  برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر این مراسم با حضور سلمان اسماعیلی، فرماندار ویژه ی شهرستان ملایر، معاونین فرمانداری،  شهردار ملایر، اعضای شورای اسلامی شهر ملایر و رؤسای ادارات و نهادهای ملایر در اولین روز هفته دولت ۱۴۰۱ برگزار گردید.

 مجید فرجی شهردار ملایر در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت و تشکر از حضور مدعوین در خصوص این پروژه گفت: زمین این پروژه به وسعت ۷۰۰ متر مربع در حاشیه میدان استاندارد قرار گرفته و این پروژه در سه طبقه به وسعت هر طبقه ۵۰۰ متر مربع و مجموعاً ۱۵۰۰ متر مربع ساخته شده است که در طبقه اول، ۷ واحد تجاری جهت «روز بازار» در نظر گرفته شده و طبقه دوم جهت امور فرهنگی و فرهنگسرا و طبقه سوم جهت کتابخانه با همکاری اداره کتابخانه‌ها در نظر گرفته شده است.

فرجی در ادامه گفت: این پروژه در منطقه جویبار که در محدوده بازآفرینی شهری واقع شده قرار گرفته و این پروژه با توجه به نیاز این محل تعریف شده تا کودکان و نوجوانان این منطقه بتوانند از فرهنگسرا  و کتابخانه ی آن استفاده نمایند.

 در ادامه سلمان اسماعیلی فرماندار ویژه  شهرستان ملایر در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد1100 شهید و 70 شهید کارمند این شهرستان و همچنین با گرامی داشت یاد و خاطره ی  شهیدان رجایی و باهنر گفت: دو ویژگی بارز ماندگاری و الگو شدن شهیدان رجایی و باهنر، خدمت به مردم  و ساده زیستی ایشان است.

وی با اشاره به افتتاح مجموعه ی فرهنگی خدماتی شهید احمد رضا احدی گفت: افتتاح کتابخانه و این مجموعه ی فرهنگی دو پیام نمادین دارد، پیام اول آنکه ما در طلیعه ی هفته ی دولت در ملایر،  برنامه های فرهنگی را در اولویت کار قراردادیم که این نشان از نقش، سهم و اهمیت مقوله ی فرهنگ دارد و پیام دوم اینکه توجه جمهوری اسلامی ایران به مناطق کمتر برخوردار و مناطق حاشیه است.

اسماعیلی، با بیان این نکته که گفتمان جمهوری اسلامی ایران گفتمان فرهنگی است ادامه داد: مسائل اقتصادی و اجتماعی مهم هستند اما به یک تعبیر اگر فرهنگ نبود هرچه تلاش اقتصادی کنیم یا در حوزه های دیگر کار کنیم، عملاً آب در هاون کوبیده ایم.

فرماندار ویژه ی شهرستان ملایر در پایان از زحمات، تلاش ها و فعالیت های جهادی آقای فرجی شهردار ملایر و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر تقدیر و تشکر نمود.