.

جزئیات خبر

طرح زنده گيري سگ هاي بلاصاحب توسط شهرداری ملایر ادامه دارد

روابط عمومی
251
1401/06/08
طرح زنده گيري سگ هاي بلاصاحب توسط شهرداری ملایر ادامه دارد

پس از ساخت پناهگاه سگ های بلاصاحب و تجهیز آن توسط شهرداری، طرح زنده گيري سگ هاي بلاصاحب و نگهداری بهداشتی از آنها استمرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، مجتبی داوری، معاون خدمات شهری شهرداری ملایر با اعلام این خبر گفت: با توجه به تماس‌های واصله، مشخص شده که بیشتر همشهریان به وجود سگ‌های بلا صاحب در شهر معترض هستند و بر اساس مفاد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، جمع‌آوری حیوانات بدون صاحب و دفع حیوانات مریض و مزاحم جزو وظایف شهرداری‌ها می باشد

داوری افزود: با توجه به مشکلاتی که سگ‌های ولگرد برای شهروندان ایجاد کرده‌اند، معاونت خدمات شهری شهرداری ملایر تماس‌های تلفنی را از طریق سامانه ۱۳۷ برای جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب پیگیری خواهد کرد.

وی با تقدیر و تشکر از شهروندان حامی حیوانات، که  در فرایند درمان، عقیم سازی و غذا رسانی، همکاری و اقدامات مثبت و بسیار خوبی دارند، گفت: طبق دستوالعمل اجرایی، سگ‌های بلاصاحب، کنترل، جمع آوری و به پناهگاه منتقل می شوند و در این پناهگاه، پس از واکسیناسیون و انگل زدایی، آماده عقیم سازی  و پلاک کوبی شده و در نهایت رهاسازی می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر افزود: تعدادی از سگ های درمان شده به متقاضیانی که اسامی و مشخصات آنها ثبت می شود واگذار می گردد و تعدادی نیز در مراحل درمان تلف می شوند.

داوری ادامه داد: از ابتدای احداث پناهگاه سگ های بلاصاحب، بیش از ۸۰۰ قلاده از سگ های جمع آوری شده، به عنوان سگ گله یا سگ نگهبان به متقاضیان واگذارشده و قریب به ۴۰ درصد سگ ها که اغلب بیمار یا تصادفی بوده و یا از نظر جسمی از سایرین ضعیف تر و یا پیر و فرتوت شده اند، تلف گردیده اند که این دسته از سگ ها به صورت بهداشتی دفن می شوند.