.

جزئیات خبر

نشست تخصصی بهره گیری از آموزه های زلزله بم

روابط عمومی
480
1401/10/05
نشست تخصصی بهره گیری از آموزه های زلزله بم

به همت اداره بازآفرینی شهرداری نشست تخصصی بهره گیری از آموزه های زلزله بم سوم دی ماه ۱۴۰۱ در ملایر برگزار گردید

 به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، در این نشست که ملایر و با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر امور اجرایی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مدیر کل راه و شهرسازی استان، سفیرشهر بم و مسؤولین و کارشناسان استانی و شهری برگزار شد، مجید فرجی شهردار ملایر، ضمن استقبال از برگزاری این نشست با تأکید بر اینکه تسهیلات بانکی مهمترین عامل در اجرای امر بازآفرینی است اظهار داشت: ما ۸۵۰ هکتار بافت فرسوده شهر ملایر را به شش محله تقسیم و تعریف کرده و طی شش هفت سال گذشته در دو محله «شمس آباد» و «جویبار»، پروژه های خوبی از جمله سرای محله جویبار، با ۲۰ میلیارد تومان هزینه انجام داده ایم، همچنین درمانگاه و فاضلاب این محله نیز از جمله اقدامات مشترک در دست اقدام بوده و در سال گذشته آسفالت و جدول گذاری این محلات نیز از جمله ۳۰۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی در سطح شهر به انجام رسیده است.

 فرجی در ادامه اظهار داشت محله «شمس آباد» هم از اولویت‌های ما بوده که در این راستا جمع آوری آب های سطحی و ساماندهی کانال سطحی این محله، احداث یک بوستان جدید و همچنین درمانگاه و یک مرکز فرهنگی با مشارکت سپاه از جمله اقدامات انجام شده است.

 شهردار ملایر احداث یک بوستان شهری، مدرسه و سرای محله را در محله نفت سیاه از جمله اقدامات دیگری در دست انجام شهرداری در این محلات هدف بازآفرینی عنوان کرد و گفت: تنها همین سه پروژه ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته و البته برای ۳ محله دیگر هم طرح‌ها و پروژه‌هایی داریم که به انجام خواهیم رساند.

در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به حادثه زلزله بم و اینکه تجسم مصیبت این اتفاق برای بازماندگان آن و ما بسیار سخت است اظهار داشت: برخلاف دولت‌های قبل، دولت کنونی دنبال پاره کردن روبان و ژست گرفتن و به نام خود کردن پروژه ها نیست.  آنچه مهم است؛ انجام وظیفه است.

وی افزود: ۱۵ درصد بازآفرینی در شهرها، چندان آمار خوبی نیست، اگرچه در بحث روستایی ۶۵ درصد انجام شده که از میانگین ۵۰ درصد کشوری بالاتر بوده است.

وی در ادامه افزود: این دولت بنا را بر این گذاشته که در آینده فاجعه ای از پس زلزله ای چون زلزله بم نداشته باشیم و برای این کار همه باید پای کار بیایند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان ادامه داد: ما در بحث بافت‌های فرسوده، تسهیل در صدور پروانه ها، رفع موانع، حمایت از سرمایه گذاران، تراکم تشویقی و آیتم های دیگر را برای مالکین و سازندگان در دستور کار قرار داده‌ایم.