.

جزئیات خبر

برگزاری همایش شهرداران مراکز شهرستان استان همدان در ملایر

روابط عمومی
188
1401/12/11
برگزاری همایش شهرداران مراکز شهرستان استان همدان در ملایر

همایش شهرداران مراکز شهرستان استان همدان به میزبانی شهرداری ملایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، این مراسم با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان و معاون ایشان، معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان و شهرداران مراکز شهرستان های استان همدان با موضوع اجرای دستورالعمل خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۲ تشکیل شد.

در این جلسه چگونگی اجرای دستور العمل خدمات سفر در نوروز 1402 و وظایف شهرداری ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هریک از شهرداران اقدامات خود را در این خصوص بیان نمود.

در ابتدای جلسه، خاکسار، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، نسبت به ارائه ی گزارش در خصوص خدمات سفر و گردشگری استان پرداخت و از شهرداری ملایر در خصوص شرکت در نمایشگاه گردشگری تهران و همچنین جهت میزبانی این همایش تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه مجید فرجی شهردار ملایر، گزارشی از روند طرح استقبال از بهار در حوزه ی خود را ارائه نمود و گفت: در اجرای طرح استقبال از بهار از تابستان جلسات منظمی را برگزار نموده و در بهمن و اسفند ماه به صورت فشرده، این جلسات را ادامه داده ایم و در زمینه‌های فضای سبز، خدمات شهری، عمران و زیباسازی کارهای متعددی را به انجام رسانده و کارهای دیگری را در دستور کار قرارداده ایم.

فرجی تصریح کرد: در بحث فضای سبز، ساماندهی بوستان های شهری، مناسب سازی سرویس های بهداشتی، آماده سازی مساجد در ورودی های شهر، کاشت درخت و گل های فصلی را در دستور کار قرار داده ایم و در بحث زیباسازی اقدام به ساخت ۵۰ المان مناسبتی و هفت سین نموده ایم که در ایام نوروز نصب خواهد شد و در این راستا اقدام به رنگ آمیزی مبلمان شهری شامل: نیمکت ها، سطل های زباله، تیرهای برق، جداول و خط کشی معابر شهری شده است و در بحث عمران شهری با دستگاه بازیافت آسفالت اقدام به لکه گیری آسفالت معابر نموده ایم که تا پایان سال ادامه دارد و چاله های خیابان ها و پیاده راه ها ترمیم خواهند شد و همچنین اقدام به نورپردازی در سطح شهر نموده‌ایم.

شهردار ملایر در ادامه گفت: هم در بحث فرهنگی در ایام و اعیاد شعبانیه و هم برای نوروز برنامه های مناسبتی و جشن هایی برنامه ریزی شده که اجرا خواهد شد.

 وی در انتهای گزارش خود ابراز امیدواری نمود که با اقدامات انجام گرفته، بتوانیم میزبان خوبی برای مسافرین باشیم.

 در ادامه هر یک از شهرداران نسبت به اقدامات حوزه ی خود گزارشی را ارائه نمود و در انتهای مراسم، دکتر قدیمی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان در سخنانی ضمن قدردانی از شهردار ملایر در خصوص میزبانی خوب مراسم، نسبت به ارائه ی برگزاری بهتر خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۲ تذکراتی را ارائه نمود و گفت: شهرداران نسبت به احداث بازارچه های محلی با سازه های محکم اقدام و محصولات شهر خود را در آن عرضه نمایند و در خصوص مساجد و سرویس های بهداشتی شهر و همچنین در خصوص کنترل دستفروشان در ایام پایانی سال تذکراتی را بیان نمودند.