.

جزئیات خبر

ارمغان پاکیزگی شهر، حاصل تلاش پاکبانان شهرداری و «سفیران پاکی محرم»

اداره ارتباطات
1876
1398/06/21
ارمغان پاکیزگی شهر، حاصل تلاش پاکبانان شهرداری و  «سفیران پاکی محرم»

هرساله با فرا رسیدن ایام عزاداری حسینی، تلاشهایی به منظور آگاهسازی عمومی برای استفاده نکردن از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و عدم پراکندگی این ظروف در سطح معابر آغاز می‌شود.

 با این حال ظهر عاشورا که به پایان می‌رسد، چهره اغلب شهرهای کشور یکپارچه مملو از ظروف پلاستیکی نذورات می‌شود و دهها قامت نحیف در لباس پاکبانان شریف و زحمتکش شهرداری از خستگی و رنج ناشی از کار باید خمیده شود تا سطح کوچه و خیابان و جداول و جوی‌های آب از ظروف پلاستیکی پاک شود؛ زباله‌هایی که با کمی مسؤولیت‌پذیری از سوی مردم عزادار می‌توان هم میزان تولیدش را کاهش داد و هم بعد از صرف نذری آنها را به جای پرتاب کردن در کنار خیابان، داخل  کیسه یا سطل‌های زباله انداخت.

از این‌ رو امسال نیز شهرداری ملایر ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را در آماده باش کامل به سر برد تا به ‌صورت شبانه روزی خیابانها‌ و کوچه‌ها را از زباله‌های مردمی پاک کنند؛ به همین جهت شهرداری به منظور سرعت بخشیدن به نظافت معابر در حین و پس از برگزاری مراسم سوگواری و بازگرداندن نظافت خیابانها به حالت عادی، تیمی متشکل از ۲۵ کارگر و ۲ دستگاه واترجت و تعدادی خودرو جهت جمع آوری پسماند، تشکیل داد و در ایام سوگواری پس از پایان مراسم سوگواری هیئات مذهبی، اقدام به نظافت فوری معابر نمود و شرایط را به حالت عادی باز گرداند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر، دست اندرکاران این شهرداری امسال دست به ابتکار جالبی زده که به منظور جلب مشارکت داوطلبین و ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای نظافت سطح شهر، طرح سفیران پاکی محرم را ارائه نمود که در این ارتباط ضمن ثبت نام از داوطلبین نسبت به خرید ۲۰۰ کیلو گرم کیسه پلاستیکی (مخصوص جمع آوری پسماند خشک) و همچنین کاورهای مناسب جهت متمایز شدن سفیران پاکی نموده است.  

در این راستا تعدادی از همشهریان فهیم و با فرهنگ در اقدامی شایسته، اقدام به مشارکت در جمع آوری ظروف یکبار مصرف بعد از عبور دسته جات عزاداری در نقاط مختلف شهر نمودند.

 حسین بابایی شهردار ملایر ضمن تقدیر و تشکر از تمامی همشهریان و عزیزانی که به صورت خود جوش در این طرح شرکت نموده ودر پاکسازی سطح معابر، شهرداری را یاری نمودند، گفت:  در سالجاری طی برگزاری مراسمی ویژه، از این عزیزان تقدیر خواهد شد.