.

جزئیات خبر

در راستاي طرح استقبال از مهر، مدارس شهر ملاير ايمن سازي شدند

روابط عمومی
1846
1398/07/03
در راستاي طرح استقبال از مهر، مدارس شهر ملاير ايمن سازي شدند

در راستاي ارتقاي ايمني تردد دانش آموزان و جلوگيري از وقوع سوانح رانندگي، مدارس حاشيه راه‌هاي شهر ملاير ايمن‌سازي شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ملایر رئيس اداره مهندسي، کنترل و ايمني ترافيک شهرداري ملاير، با بيان اين نکته که عبور و مرور وسایل نقلیه برای دانش آموزانی که در مسیر خانه و مدارس حاشيه جاده‌ها تردد می کنند، جان بسياري از آنان را به خطر مي‌اندازد؛ ابراز داشت: به همين دليل ايمني تردد دانش آموزان، توجه بیش از پیش را می طلبد و اين مهم از دیر باز در دستور کار اين اداره قرار دارد.

دماوندي افزود: در اين طرح  تعداد 30 مرکز آموزشي در سطح شهر ملاير شناسايي شده است که به وسيله اقداماتي نظير احداث سرعتکاهِ آسفالتي، اجراي خط کشيِ عرضيِ گذرگاهِ عابر پياده و نصب تابلو و تجهيزات ترافيکي ايمن سازي خواهند شد.

وي خاطر نشان کرد: عمليات احداث سرعتکاه آسفالتي جهت آرامسازي ترافيک در مقابل مدارس پژوهش، بهار، آيت ا... خامنه اي، هنرستان شهيد بهشتي و دبيرستان امام خميني(ره) به مرحله اجرا درآمده است و به وسيله نصب تابلو و تجهيزات ترافيکي در مقابل مهد کودک مهرگان، مدرسه پژوهش و مجموعه مدارس حاج طوسي، تردد دانش آموزان از مقابل مدارس، ايمن سازي شده است.

دماوندي با اشاره به مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافيک شهر ملاير گفت: اين مطالعات توسط شرکت مهندسين مشاور در حال انجام مي باشد و تاکنون مرحله ی اول مطالعات با عنوان بررسي اطلاعات موجود و فرادست انجام شده و انجام مرحله دوم نيز در دست اقدام مي باشد،

وي در خصوص ساير اقدامات شهرداري ملاير در خصوص مديريت ترافيک افزود: عمليات تجهيز چهارراه شقايق به چراغهاي راهنمايي و رانندگي انجام و به زودي از آنها بهره برداري خواهد شد.

رئيس اداره مهندسي، کنترل و ايمني ترافيک شهرداري ملاير ادامه داد که نصب چراغ فرماندهي براي چهار راههاي فرهنگ، محمدي و چند نقطه ی ديگر با تکنولوژي جديد در دستور کار قرار گرفته است که پس از تأمين اعتبار به مرحله اجرا درخواهد آمد.